אנרגיה טובה לישראל – הפינה של יוסף ישראל אברמוביץ’

חיזוק האור בישראל – קבלו את הפינה האנרגטית של יוסף ישראל אברמוביץ’ – מי שכונה על ידי ה-CNN כאחד מששת החלוצים הירוקים המובילים. והוא חבר בוועדת ההיגוי של דמוקרטTV

אין ספק שאנו חיים בתקופה בה לא ניתן להתייחס לדמוקרטיה כמובנת מאליה. למעשה, חוסר היכולת לטפחה ולחזקה נותנת פתח להחלשתה ליבתה של הדמוקרטיה על-ידי כוחות פוליטיים שליליים בארצות הברית או ישראל.

כוחות פוליטיים שליליים אלה אינם דואגים לטובת הכלל או לאזרח הממוצע שמבחינתן ניתן להקריבו למען אינטרסים של כוח או תאוות בצע.

כאן בישראל עצרנו את נשימתנו כאשר אמריקה הלכה לבחירות, בידיעה שהיה ולא ייבחר משטר אחר כתוצאה מבחירות דמוקרטיות, יתעכב כל מאמץ מקומי להימלט מהמצב הקשה והמכאיב בו אנו שרויים כאן בזו העת.

אנו יודעים שהקהילה היהודית מילאה תפקיד מכריע בניצחונו של ממשל ביידן-האריס, בכל הנוגע לתרומות, להנהגה ולקולות התומכים. בהתאם לדיווחה של המועצה היהודית הדמוקרטית הלאומית בארה”ב, ובראשה חברתנו היילי סויפר הרי ש”בחמש מדינות בארה”ב – ג’ורג’יה, וויסקונסין, פנסילבניה, נבאדה, ואריזונה זכה ביידן ברוב דחוק שהווה פחות ממספר הקולות היהודיים שקיבל. במילים אחרות, הקול היהודי היה חיוני ביותר לשם השגת ניצחון במדינות אלה, ובלעדיו לא היה נבחר”.

אנרגיה טובה לישראל. יוסף ישראל אברמוביץ

אנרגיה טובה לישראל. יוסף ישראל אברמוביץ

אמריקה התחמקה מפגיעתו של כדור בלתי דמוקרטי אך לפניה נדרשת עדיין הרבה מאד עבודה על מנת להשיב את האמון במוסדות המפתח ולהעלות את רמת השיח מעבר ל-140 התווים בטוויטר.

נדמה שישראל נמצאת תמיד על סף בחירות, כאשר היא הופכת כל מחזור חדשות למטר ציני של ניסיונות למניפולציה של הציבור. מצב זה הרס את השיח הציבורי, הדיאלוג המחשבתי ואת הפשרות הפוליטיות שנדרשו על מנת לשרת את טובתו של הציבור במהלך המשבר הכלכלי הנוכחי.

כיהודי אמריקאי שעלה לישראל מתוך אמונה שהשיבה למולדת העתיקה שלנו היא מתנה שהוענקה לנו למען יצירת מדינת לאום אתנית שביכולתה לשמש כאור (מתחדש) לאומות אחרות, אין ספק שעבודה רבה עוד לפנינו. מורי ורבי, הרב לוי ויימן-קלמן מכנה את מה שיש לנו כאן כ”נס מבולגן”. יכולתי להמשיך ולהפליג בפיוטים בנושא הנס, שהוא אמיתי, אך, לאמיתו של דבר, מה שאנחנו באמת זקוקים לו הוא להתמודד באופן חזיתי מול הדינמיקות שבולמות את ישראל ומונעות ממנה למלא את ההבטחות שניתנו במגילת העצמאות שאת השראתן שאבה ישראל מן הנבואה.

לפיכך, כאזרח ישראלי אידיאליסטי וכחבר ב-JFN (רשת התורמים היהודית) הריני מביע את תמיכתי ביחד עם אשתי הרבה סוזן סילברמן והחבר העמית יובל ליון בלוסי אהריש, מנחת ערוץ התקשורת השיתופי והמהפכני דמוקרטTV. שבעת אלפים איש ביננו תורמים בצניעות למען שידור חי בפייסבוק המהווה תיקון רב עוצמה לשחיקה שחווה החברה האזרחית. לוסי אהריש היא ישראלית ערביה ואוצר לאומי בבואה לאתגר מנהיגים ישראלים בתבונה הראויה ובהביאה ערכים עמם היו בוודאי מזדהה הרוב היהודי האמריקאי. היא פוטרה מעבודתה הקבועה בערוץ השידור הממלכתי כאשר העזה לארח בתוכנית הראיונות בהנחיתה אנשי מחאה נגד ראש הממשלה והיה זה לראיה אות אזהרה נגד חופש הביטוי של העיתונות. כך יצרנו למענה תכנית ראיונות מהפכנית וחופשיה מלחצים מסחריים ופוליטיים.

אני חש אזרח טוב יותר כשאני לוקח חלק בחוג ערב המהווה חלק אינטגרלי מחיי היום-יום שלי ביחד עם אלפי אנשים אחרים. נעשיתי אופטימי יותר לגבי עתידה של ישראל בזכות לוסי אהריש והצוות המצוין שלה. אני יהודי טוב יותר בהיותי חבר בתנועה למען הצלתה של ישראל מכוונתה לחמוק מערכי היסוד של מקימיה.

אני פונה בזאת ליהדות אמריקה ואומר לה: “מילאתם תפקיד מכריע בחיזוק הדמוקרטיה האמריקאית. כעת הצטרפו אלינו במטרה לחזק את כוחות האור כאן, במדינת ישראל, כך שגם אנחנו נוכל לנצח”.

יוסף ישראל אברמוביץ’ כונה על ידי ה-CNN כאחד מששת החלוצים הירוקים המובילים. וגאה להיות חבר בוועדת ההיגוי של דמוקרטTV. ניתן לעקוב אחריו בכתובת @Kaptainsunshine.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *