“ישראל על סף מלחמת יום כיפור כלכלית”: נבואות הזעם של פרופ’ ירון זליכה

האיש שמאמין שרק הוא מסוגל להציל את כלכלת ישראל, פרופ’ ירון זליכה יו”ר המפלגה הכלכלית בריאיון בו הוא שובר את כל המוסכמות – למה כולם רוצים שהוא יהיה שר האוצר, מהם שלושת הדברים שהוא מתכוון לעשות ביום הראשון שלו בכנסת, ולמה הוא מאמין שהוא צריך לקבל 80 מנדטים, במקום 8?

יושב ראש המפלגה הכלכלית, פרופ’ ירון זליכה, מי שכיהן בעברו בתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר, קם יום אחד והקים מפלגה עם אנשים עתירי ניסיון, אך חסרי כל קשר לפוליטיקה, כמו הפסיכיאטר וחוקר המוח, פרופ’ יורם יובל, ראש החוג למדע המדינה במכללת הגליל המערבי, פרופ’ אסנת עקירב וציפי מנהיימר, יזמית חרדית שמקדמת לימודי ליבה בחברה החרדית. הסקרים מנבאים שהמפלגה הכלכלית תעבור את אחוז החסימה, אך עוד חזון למועד.

קודם כל, לא מפחיד אותך להקים מפלגה עם רשימה של אנשים בלי ניסיון בפוליטיקה?
זליכה: “זו רשימה של אנשי מקצוע מעולים שבאו לעבוד. מפלגה מקצועית זו בשורה חדשה לכלכלה ולמדינה. אלה אנשי המקצוע הכי טובים בתחומם, אנחנו מקיפים בכך את מכלול התחומים הכלכליים והחברתיים. זו רשימה שמשקפת את ישראל היפה – ככה היינו רוצים לראות את ישראל – אלה אנשים שהגיעו לאן שהגיעו בעשר אצבעות, לא דרך פרוטקציות. ויש אותי, אני מגיע עם הרבה ניסיון במערכת הפוליטית, הייתי החשב הכללי בתקופה הכלכלית הכי קשה של ישראל”.

האם צפויים חיבורים?
זליכה: “ממש לא. אנחנו בפתחו של אסון. זה לא משחק. ואני צריך כוח פוליטי עצמאי כדי לחלץ אותנו מהמשבר הזה”.

בדמוקרטTV אתם – הצופים – יכולים לעלות לשידור ולשאול את המרואיינים שלנו שאלות.
סרגיי סזונוב, מורה מתל אביב, שאל: “האם אתה חושב שההחלטה שלך לרוץ לבד תכריע לכיוון נתניהו?”
זליכה: “הסקרים מראים שיש עוד 4-6 מנדטים נוספים שמעדיפים להצביע לנו במידה ונעבור את אחוז החסימה. אנחנו נגיע ל-8 מנדטים. אין ממה לחשוש, אנחנו נשנה את הכלכלה בישראל. הסיכוי היחידי של מחנה אנטי-ביבי לנצח זה אם המפלגה הכלכלית תיכנס לכנסת”.

2 Responses to ““ישראל על סף מלחמת יום כיפור כלכלית”: נבואות הזעם של פרופ’ ירון זליכה”
  1. מאמין באיש הזה ובכוונות שלו. אמר בפירוש שהוא בא לתקן את הבעיות הכלכליות שגרמו ויגרמו בגלל הקורונה ואז יחזור לעיניינו. והכי חשוב, יש לו קבלות והוא האיש המתאים לשרת כשר האוצר בעת הזו.

  2. הלוואי ולירון זליכה יהיו כמה שיותר מנדטים.
    אם הוא יצטרף לגדעון סער זאת תהיה
    תוספת משמעותית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *