תגידו, יש מצב שגונבים מאיתנו פרטים אישיים? כל האמת על אפליקציית אלקטור

יש מצב שכל מאגרי המידע האישיים ביותר יכולים לדלוף החוצה? יש מצב שכל אחד במדינה, יכול בכל רגע נתון, לגנוב את הפרטים האישיים שלנו בחסות המדינה? איתן גפני עם כל הפרטים על גניבת הנתונים מפנקס הבוחרים ואיך אפליקציית ‘אלקטור’ הפכה למאגר מידע זמין שכל אחד יכול להשתמש בו ובכך להשתתף בפרויקט גניבת המידע הגדול בישראל

לפני קצת יותר משנה, בעוד אחת ממערכות הבחירות הבלתי נגמרות שלנו, פנקס הבוחרים של מדינת ישראל דלף לרשת. בחודש פברואר 2020 נחשף כי אפליקציית ‘אלקטור’, שהפעילה מפלגת הליכוד, כוללת מידע רגיש על בוחרים, שהגיע ממאגר הנתונים הממשלתי, הידוע בשם פנקס הבוחרים. השימוש באלקטור הוא סכנה אמיתית ומוחשית לביטחון מדינת ישראל. המידע הזה מאפשר לפעילי המפלגה, ללמוד את הבוחרים, ולהבין איך להשפיע עליהם, כדי לדרבן אותם להצביע לליכוד ביום הבחירות.

המידע שהאפליקציה קיבלה, ולא ברור לי בכלל לי איך זה יכול לקרות, הוא פנקס הבוחרים המלא של המדינה, מאמינים?

פנקס הבוחרים כולל מידע כמו שם מלא, תעודת זהות, כתובת מלאה, מצב משפחתי, וכמובן הקלפי אליו כל אחד מאיתנו משויך. ועל ידי הצלבת מידע כמו לדוגמה, פילוח נתוני הצבעה לפי אזורים מסוימים, אפשר להסיק עלינו המון מידע, כמו למי אנחנו בוחרים, המצב הסוציו-אקונומי שלנו ועוד. באפליקציה עצמה, אפשר להוסיף הערה ליד כל בוחר והמידע האישי שלו, כמו לדוגמה, הערת “צריך לשכנע את אמא שלו”, וככה אפליקציית אלקטור הופכת למאגר מידע זמין, שכל אחד יכול להוריד.

זוכרים שכולם התעקשו לעשות דרכון ביומטרי כי זה העתיד ושאין מצב שהמדינה תאבד שליטה על המידע האישי והפרטי שלכם? אז בלי קשר (כמעט), איתן גפני מספר לנו על אפליקציית ‘אלקטור’ – שאולי אין בה את טביעות האצבע שלכם (עדיין), אבל היא בהחלט יודעת להגיד עד כמה אתם עדיין מקשיבים לאימא. שמעתם על מדע הבחירות ואיך מזייפים הצבעות? אז זה אפילו חמור יותר מזה. חשבתם שקמפיין שלילי זה יעיל יותר מחיובי? זה בכלל לא משנה יותר. צפו וגלו מי גונב את הפרטים האישיים שלכם בחסות המדינה.

One Response to “תגידו, יש מצב שגונבים מאיתנו פרטים אישיים? כל האמת על אפליקציית אלקטור”
  1. פייקלינק הגב

    כמעט נתתי לכם סיכוי, אבל האתר שלכם איבד כל אמינות. אנשים מגיבים בוואלה כי אתם מפרסמים דרך וואלה, ואז התגובות נעלמות מוואלה כי הפירסום הוא ארעי ודבר לא נשמר. אתם כמו כל האתרים והחברות שמפרסמים בוואלה…רק קליק בייטס.

    אם אני טועה תתבעו את וואלה על שעושים שימוש בתכני האתר שלכם בלי רשות לצורכי קליקים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.